jak przygotować się do sezonu motocyklowego?

Sprawdź ciśnienie w oponach, olej i płyny hamulcowe w Twoim jednośladzie

Odpowiednie ciśnienie powietrza w oponach znacząco wpływa na poprawę przyczepności  jednośladu do jezdni, dzięki czemu przemieszczanie się nim jest bezpieczniejsze. Chcąc ustalić wartości ciśnienia można skorzystać z pomocy wykwalifikowanego serwisu, jak również pracowników zatrudnionych na stacjach benzynowych.
W przypadku posiadania ciśnieniomierza, tego typu działanie można wykonać w swoim garażu. W przypadku spadku ciśnienia i zbyt małej ilości powietrza, należy je uzupełnić. Do tego celu używa się pompki. Dokładne oszacowanie wartości ciśnienia znajduje się na stronie producenta opon, bądź też jest umieszczone na nalepce, znajdującej się na wahaczu. Optymalne ciśnienie w przednich oponach wynosi około 2,3 i w tylnych około 2,5 Bara.
Przed rozpoczęciem sezonu warto również sprawdzić poziom oleju i wszystkich płynów, szczególnie płynu hamulcowego, znajdującego się w zbiorniczkach przedniego i tylnego hebla. Należy sprawdzić także lagi i ustalić, czy nie dochodzi tam do wycieku oleju. W przypadku chłodzenia jednośladu konieczne jest też ustalenie poziomu płynu chłodzącego.

Zadbaj o oczyszczenie pojazdu i dokonaj przeglądu posiadanej odzieży motocyklowej oraz niezbędnych akcesoriów motocyklowych

Długi postój powoduje rozładowanie akumulatora, który należy podładować. W przypadku posiadania klasycznego, ołowianego akumulatora, warto jest sprawdzić poziom elektrolitów, a ewentualne ubytki uzupełnić wodą destylowaną. Motocykl należy dokładnie umyć i zakonserwować. Ponadto, pasjonatom jednośladów przyda się również przegląd swojej szafy i sprawdzenie, czy ich odzież motocyklowa oraz kask nadają się jeszcze do użytku. Kaski motocyklowe zachowują swoją skuteczność średnio do 5 lat. Po tym czasie mogą już nie spełniać w 100% wymogów bezpieczeństwa i komfortu. Jeśli te akcesoria są podniszczone lub uszkodzone, należy je niezwłocznie wymienić na nowe. Warto rozważyć nowinki rynkowe, takie jak kask VOZZ HELMETS dostępny w ofercie 4CV Moto.
W trakcie przygotowań rekomenduje się sprawdzić również działanie wszystkich podzespołów motocykla. Warunkuje to sprawne i płynne poruszanie się jednośladem i niweluje ryzyko wystąpienia poważnych awarii.


Jeśli nie jesteś pewny czy Twój jednoślad oraz wyposażenie są gotowe do podboju kolejnego sezonu, to odwiedź nasz salon oraz serwis Rider Store w Warszawie - z przyjemności pomożemy i doradzimy!